Leczenie chorób stóp u podologa

Leczenie chorób stóp u podologaChoroby stóp mogą dawać bardzo różne, niejednokrotnie męczące dolegliwości. Ich leczeniem powinien się zająć specjalista podolog. Posiada on specjalistyczną wiedzę w różnych dziedzinach: leczenia ran, chirurgii, dermatologii oraz diabetologii. Jakie choroby jest w stanie on wyleczyć?

Kim jest podolog?

Podologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się zdrowiem stóp oraz okolicy stawu skokowo-goleniowego. Podologia ma swoje początki już w średniowieczu, ale na listę zawodów w Polsce trafiła dopiero w 2015 roku. Zabiegi przeprowadzane przez podologa mają różnorodny charakter, w związku z czym wymagają posiadania wiedzy z wielu różnych dziedzin: dermatologii, chirurgii, opatrywania ran, diabetologii, technik zaopatrzenia ortopedycznego. Bardzo często podolog opatruje oraz leczy rany sportowców.

Co leczy podolog?

Niestety wciąż większość z nas ignoruje dolegliwości związane ze stopami. To błąd. Stopy ukryte są pod różnymi częściami garderoby, ale często problemy z nimi wyraźnie sugerują, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Absolutnie nie powinniśmy ich lekceważyć. Specjalista podolog leczy przede wszystkim:

– różnorodne infekcje: bakteryjne, grzybicze, wirusowe (np. grzybicę paznokcia)

– deformacje paznokci

– uporczywie wrastające paznokcie

– rozmaite dolegliwości bólowe

– usuwanie kurzajek, brodawek, odcisków, zrogowaceń

– suchą skórę stóp

– nadmiernie pocące się stopy

Warto wiedzieć, że wszystkie gabinety podologiczne są urządzone zgodnie z wymogami sanitarnymi Ministerstwa Zdrowia. Są także w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, a często również krótkotrwałe i całkowicie bezbolesne. Zdarza się, że podolog współpracuje z innymi specjalistami, np. z diabetologami czy chirurgami. Pamiętajmy, że po wizycie u podologa odzyskamy zdrowie, a często także znacznie ładniejszy wygląd stopy. Można także umówić się na profilaktyczną wizytę w celu sprawdzenia, czy z tą częścią ciała wszystko jest w porządku. Istnieją także podologiczne wizyty domowe, z których wielu pacjentów chętnie korzysta (zwłaszcza, jeśli dolegliwości bólowe są na tyle silne, że uniemożliwiają chodzenie).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *